1 użytkownik online | 1 gość and 0 Zarejestrowany

sklep zoologiczny internetowy

Centrum Zdrowie - Artykuły, Zdrowotne FAQ (Pytania i odpowiedzi) - newsy

Przełom w leczeniu ortodontycznym

Zarówno dzieci, jak i dorośli miewają problemy z wyglądem swoich zębów. Najczęściej wynika to z powstałych problemów ze zgryzem takich jak np. paradontoza (zmniejszenie odporności zębów) czy nadmierne kruszenie się i pękanie zębów. Czasami problemy są też wynikiem skłonności genetycznych. Jednak każdemu zależy na estetycznym uśmiechu, dlatego coraz więcej osób dorosłych lub rodziców dzieci, które tego potrzebują, decyduje się na leczenie ortodontyczne.

Aparat Na Zęby Invisalign Kraków

Leczenie odbywa się w przypadku stwierdzenia wcześniejszych objawów u dorosłych, a w przypadku dzieci również w sytuacjach, gdy mówią niewyraźnie, seplenią lub po prostu, gdy jakaś wada u dziecka zostanie wykryta. Należy podjąć odpowiednie kroki by zapobiec jej powikłaniom. Leczenie ortodontyczne zazwyczaj wymaga wstępnej oceny problemu przez ortodontę oraz zaproponowania przez niego sposobu na unormowanie zgryzu. Zazwyczaj rozwiązaniem okazuje się aparat ortodontyczny, który dopasowany do pacjenta potrafi zdziałać cuda. Istnieją różne rodzaje takich aparatów, od tych zakładanych jedynie na noc, po aparaty zakładane na stałe, na dłuższy czas. Jednak obecny rynek oferuje również bardziej innowacyjne rozwiązania. Szczególnie przełomowym okazał się aparat na zęby Invisalign (zobacz co sądzą o nim pacjenci), będący obecnie najbardziej zaawansowaną formą leczenia. Aparaty tego typu zapewniają pacjentowi większy komfort, działają szybciej, a co dla wielu osób jest bardzo ważne – są przezroczyste, dzięki czemu na pierwszy rzut oka nie są aż tak zauważalne jak klasyczne odpowiedniki.

 

Zatem, mając jakiekolwiek problemy ze zgryzem warto pamiętać, że odpowiednie leczenie ortodontyczne i dobrze dobrany aparat skutecznie radzą sobie z wszelkimi wadami zgryzu. Noszenie aparatu może wydawać się uciążliwe, ale podjęcie leczenia i zdecydowanie się na odpowiedni, nierzucający się w oczy model z pewnością przyniosą zaskakujące efekty i piękny uśmiech.

Data ostatniej aktualizacji: 2019-07-25 14:42
Autor: : KTT

Nie możesz komentować tego wpisu