Centrum Zdrowie - Artykuły, Zdrowotne FAQ (Pytania i odpowiedzi) - newsy

Czy borowanie zębów musi być nieprzyjemne i bolesne?

 

Gdy mamy problem z zębem staramy się go zaleczyć. Borowanie, a czasem konieczność wykonania leczenia kanałowego to najczęstsze zabiegi jakie wykonywane są w gabinecie stomatologicznym. Za wszelką cenę staramy się zachować nasze uzębienie, gdyż lepiej mieć swój własny ząb nawet gdyby był martwy niż borykać się z dziurą lub też ze sztucznym implantem.

Zęby są doceniane szczególnie przez osoby które mają z nimi duże problemy. Gdy nie możemy jeść ponieważ odczuwamy silny ból lub gdy każde zimne lub słodkie jedzenie uraża nas wówczas poznajemy co to znaczy mieć zdrowe zęby. Wizyta u dentysty bywa często nieprzyjemna, a to za sprawą sposobów w jaki leczone są nasze zęby. Najczęściej duży dyskomfort podczas wizyty u dentysty odczuwają pacjenci podczas leczenia próchnicy, a więc przy borowaniu zęba oraz przy jego wyrywaniu.

Szczególnie nieprzyjemny jest ostatni z wymienionych zabiegów, gdyż zęby są bardzo mocno przymocowane do dziąsła za pomocą korzenia. Obecnie mało kto wyobraża sobie wyrywanie zęba bez wcześniejszego zaaplikowania środka znieczulającego. Miejscowe znieczulenie pozwala nam na czas wizyty u dentysty nie odczuwać bólu zabiegu. W dawnych czasach, gdy tego typu rozwiązania nie były dostępne wyrywanie zęba było prawdziwym horrorem. Każdy z nas posiada inne uzębienie oraz inne przymocowanie zęba do dziąsła. Osoby z mocnymi i dużymi korzeniami mogły mieć rwany ząb nawet przez godzinę. Gdy do tego zabieg był wykonywany przez delikatną i słabą panią doktor niestety ale nieprzyjemności związane z nim przedłużały się.

Najlepszym rozwiązaniem przy rwaniu zęba jest silny mężczyzna który raz dwa wyciągnie ząb z naszej buzi. Cały zabieg w gabinecie dentystycznym zarówno prywatnym jak i przy wizycie u dentysty jest bezbolesny ze względu na zastosowanie środków znieczulających. Dyskomfort pacjent może odczuwać po zakończeniu ich działania a więc wieczorem oraz następnego dnia. Zalecane są okłady z szałwii lub rumianku, a gdy ból bardzo mocno dokucza można skorzystać z dostępnych bez recepty środków przeciwbólowych.

Data ostatniej aktualizacji: 2019-07-25 14:59
Autor: :

Nie możesz komentować tego wpisu