Centrum Zdrowie - Artykuły, Zdrowotne FAQ (Pytania i odpowiedzi) - newsy

Skuteczne filtrowanie i uzdatnianie wody w domowych warunkach

 

Jeśli jesteśmy posiadaczami własnego ujęcia wody, bądź czerpiemy ją z miejskich wodociągów nigdy nie jesteśmy do końca pewni co do jej jakości. Oczywiście musi być ona systematycznie badana, tak aby mogła być dopuszczona do obiegu oraz zdatna do picia, ale czy to nam gwarantuje jej najwyższą jakość?

 

Jak zadbać o jakość wody w domowym zaciszu?

Możemy oczywiście zadbać o budowę własnego ujęcia wody, a co za tym idzie własnej stacji uzdatniania wody, ale to łączy się z ogromnymi kosztami. Musimy mieć ponadto na to zaplecze gruntu, który zadedykujemy własnej stacji oraz przeprowadzać badania, przez co sami musimy systematycznie udać się do sanepidu i je zlecić. Jakie są więc możliwości wymagające mniejszych zasobów energii, czasu i naszych pieniędzy przy równoczesnym korzystaniu z wody pochodzącej z miejskich wodociągów?

Jeśli martwimy się o urządzenia w naszym domu, które pracują nieodzownie w towarzystwie wody, to warto zastanowić się nad kupnem urządzenia, jakim jest uzdatniacz wody, który z pewnością o nie zadba.

Uzdatniacz wody - artykuł przygotowany przez Prostozkranu.pl

Dostosowuje on parametry wody do potrzeb instalacji urządzeń jak i do samego użytkownika. Sprawia on, że z wykorzystaniem procesu fizycznego uzdatniania wody, nie tworzą się ciężko usuwalne osady mineralne. Pewnie każdy z nas słyszał o tworzącym się kamieniu w pralce. Uzdatniacz wody może sprawić, że o nim zapomnimy.

W parze z uzdatniaczem wody niejednokrotnie można spotkać zmiękczacz wody. Stosowany jest najczęściej dla samego jego użytkownika by poprawić walory smakowe wody. Ze względu na to, że woda pochodząca bezpośrednio z wodociągów może posiadać wysokie stężenie chloru, wpływa to zarówno na jej pogorszony smak jak i zapach. Jest to również niejednokrotnie rozwiązanie znacznie bardziej ekonomiczne, bo większość ludzi w swoich domach po zamontowaniu zmiękczacza wody rezygnuje z wody butelkowanej. Wówczas pojawia się nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także troska o środowisko poprzez zmniejszenie zużycia plastikowych butelek.

Jeżeli szukamy jeszcze prostszego rozwiązania warto pochylić się nad odkryciem jakim jest dzbanek filtrujący.

Dzbanek Filtrujący

Nie jest on drogi a co najważniejsze dostępny od ręki i nie wymaga żadnego montażu. Jego użytkowanie jest banalnie proste. Wystarczy do niego wlać wodę, która przesączy się przez umieszczony w środku filtr i wyląduje w drugiej komorze nie mieszając się z jeszcze nieprzefiltrowaną wodą. Jedynym czego wymaga od nas posiadanie takiego dzbanka jest wymiana co jakiś czas filtra, lecz o tym zazwyczaj on sam nas informuje poprzez dostępny na nim wskaźnik. 

Pamiętajmy jednak o tym, że każde powyższe rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Dzbanek filtrujący jest dobry pod względem różnych aspektów, ale jego minus przypada na filtrowanie jednorazowo małej ilości wody. Należy więc zastanowić się jakie są nasze potrzeby i dobrać do tego odpowiednie urządzenie.

Data ostatniej aktualizacji: 2019-07-25 15:05
Autor: :

Nie możesz komentować tego wpisu