Centrum Zdrowie - Artykuły, Zdrowotne FAQ (Pytania i odpowiedzi) - newsy

W czym może pomóc dom opieki?

Zajmowanie się osobą starszą lub niepełnosprawną, która wymaga stałej, całodobowej opieki, jest ogromnym obciążeniem i bardzo często przerasta możliwości rodziny.

W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem staje się skorzystanie z usług, które oferują domy opieki. Są to placówki przeznaczone dla różnych osób wymagających szczególnej troski ze względu na ich stan zdrowia. Dom seniora to placówka przeznaczona przede wszystkim dla osób starszych, które nie są w stanie samodzielnie funkcjonować ze względu na demencję starczą lub problemy z poruszaniem się. Dom opieki może zapewnić pomoc również osobom niepełnosprawnym intelektualnie i fizycznie, dając im dostęp do profesjonalnej rehabilitacji na wysokim poziomie oraz możliwość konsultacji z lekarzem specjalistą.

Tymczasowe lub stałe skorzystanie z domu opieki to bardzo dobre rozwiązanie dla seniorów i osób niepełnosprawnych. Przed wyborem konkretnej placówki warto dobrze się zastanowić i zdecydować się taką, która świadczy usługi na wysokim poziomie.

Dodatkowe informacje:

Data ostatniej aktualizacji: 2017-09-05 18:10
Autor: : Waldemar Szczepan

Nie możesz komentować tego wpisu