Centrum Zdrowie - Artykuły, Zdrowotne FAQ (Pytania i odpowiedzi) - newsy

Etapy zabiegu zakładania implantów stomatologicznych

Implantologia stomatologiczna (podobnie jak protetyka stomatologiczna) to metoda dentystyczna umożliwiająca odbudowanie utraconych zębów. Jednak w odróżnieniu od protetyki implantologia jest bardziej funkcjonalna, wygodna i estetyczna. I co najważniejsze - umożliwia odbudowanie uzębienia w sposób stały. Nie dziwi zatem fakt, iż coraz więcej osób decyduje się na wykonanie takiego zabiegu, który jest szansą na odzyskanie zdrowego i pięknego uśmiechu. Jednak - co warto podkreślić - implantacja zębów nie jest zabiegiem prostym i krótkotrwałym. Składa się z kilku podstawowych etapów, a cały proces leczenia może trwać nawet kilka miesięcy.

Etap pierwszy - diagnostyka
Pierwszym krokiem w przeprowadzeniu wszczepiania implantu jest dokładna diagnostyka, która umożliwia określenie warunków wykonania zabiegu oraz dobranie odpowiednich materiałów. Na podstawie diagnostyki stomatolog przedstawia pacjentowi plan leczenia.

Etap drugi - zabieg chirurgiczny
Drugim etapem implantologii jest zabieg chirurgiczny, podczas którego stomatolog nacina dziąsło i wprowadza implant do kości. Ten etap leczenia jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub pod pełną narkozą. Przez kolejne miesiące (zazwyczaj od trzech do sześciu) następuje proces ostenointegracji, czyli zrastania się implantu z kością.

Etap trzeci - odsłonięcie implantu
Po zakończeniu procesu gojenia i zrastania stomatolog odsłania implant (poprzez nacięcie błony śluzowej) i zakłada śrubę gojącą. Celem śruby jest przyspieszenie procesu gojenia i wymodelowanie kształtu dziąsła.

Etap czwarty - zamocowanie sztucznego zęba
Ostatnim etapem leczenia implantologicznego jest pobranie wycisku protetycznego, na podstawie którego laboratorium wykonuje łącznik i koronę. Podczas ostatniej wizyty stomatologicznej dentysta przykręca łącznik do implantu, a następnie umieszcza na nim koronę protetyczną.

Po skończonym zabiegu lekarz udziela pacjentowi odpowiednich wskazówek w zakresie higieny jamy ustnej i ustala harmonogram wizyt kontrolnych.

Użyteczne linki:

Informacje o implantach zębowych w witrynie DENTestetica.pl

Licówki w Dentestetica.pl

Dodatkowe informacje:

Data ostatniej aktualizacji: 2018-04-11 16:35
Autor: : Sylwia Ce

Nie możesz komentować tego wpisu